Süreç Yönetimi

Dijital Dönüşüm çağı olarak adlandırılacak bu yüzyılda, teknolojinin getirdiği hızlı değişimle birlikte, bilgiye hızlı ve kolay erişmek için süreç bazlı özelleştirilmiş online platformlar bir zorunluluk haline geldi. Süreç yönetiminin ne olduğuna ve B2F olarak sunduğumuz süreç yönetimi çözümlerine gelin, yakından göz atalım. 

Süreç Yönetimi Nedir?

İngilizcesi BPM olarak adlandırılan (Business Process Management) daha çok kurumsal çevrelerde İş Süreçlerinin optimizasyonu olarak kullanılan Süreç Yönetimi, şirket organizasyonundan, iş yapış prosedürlerine, tetikleyici eylemlerden, raporlamaya uzanan tümleşik bir yönetim  şeklidir. Süreç Yönetimi daha çok sektörel bazlı gruplanabilen bazen, şirket özelinde bazı gösterebilen İş akışlarının toplamıdır.

Süreç yönetimi yaparken, tecrübe edilmiş ve uygulanmış süreçlerin üzerine şirketlerin kendilerine özel iş yapış biçimini ve kurumsal kültürünü entegre etmek önemli bir husustur.

Dünyada 200 bin firma tarafından kullanılan Business Central, elde ettiği geri bildirimler ile iş süreçlerini ERP içerisine kurgulanmış şekilde piyasaya sunmuşlardır.

Süreç Yönetiminin Faydaları

Süreç yönetimiyle iş yapış şekillerini optimize edip, doğru bir ERP programıyla birlikte kurgulamak, kritik ve stratejik adımlara önem verip buna göre aksiyon almak, çalışanların iş gücünü daha doğru konulara yönlendirilmesine böylece üretkenliğin, verimliliğin ve etkiliğin artmasına, müşteri memnuniyetinin yükselmesine, oturmuş bir kurumsal kültüre sahip olunmasına katkı sağlar.

B2F Süreç Yönetim Uygulamaları

Operasyonel Mükemmellik

B2F olarak uçtan uca ve tümleşik olarak geliştirdiğimiz, Kalite Yönetimi, Tedarikçi Değerlendirme Yönetimi, Fason Yönetimi, Tedarikçi Portali, Bakım ve Varlık yönetimi gibi modüller kanban sistemine uygun şekilde sürdürebilir süreç iyileşmesine hizmet ettiği gibi izlenebilir, raporlanabilir, değerlendirme yapılabilir şekilde Business Central/NAV da operasyonlarınızı yönetmenizi sağlar.

Maliyet Yönetimi

Maliyet yönetimi şirketlerin karını etkileyen ön önemli kavramdır. Maliyetlerin kontrolü ile birlikte bir sonraki satış fiyatının ne olması gerektiğine dair doğru kararlar alınabilmesine hizmet ettiği gibi, kısılması gereken maliyetlerin ne olduğunu raporlayabilmek çok daha kolay hale gelecektir. Kapasite Dağıtım, Detaylı Üretim Maliyetlendirme ve Maliyet Muhasebesi modülleri ile Business Central/ NAV içerisinde gerek gerçekleşen, gerekse ön gördüğünüz işlemlerin maliyetlerini raporlayıp, senaryolar üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Ambar Yönetimi

Şirketler gelişen teknoloji ile birlikte, verilerin doğru ve kolay girilmesini, girilen verilerin doğru ve anlık olarak izlenebilmesini talep etmekteler. Dolayısıyla depolar arası entegrasyon, veri girişini kolaylaştıran programlar-uygulamalar, barkod işlemleri, rezervasyon süreçleri, lot veya seri no takibi, raf yönetimi, çekme-yerine koyma gibi işlemler artık stok işlemleri olan her firma için önemli bir hal almakta. Business Central/NAV standartında bulunan özellikler ile birlikte El terminali uygulamamız uçtan uca ambar yönetiminize büyük kolaylık sağlayacak.

Denetim ve Bildirim Yönetimi

 Denetim ve bildirim, sistem içerisinde ayrı şekilde kurgulanması gereken süreçlerdir. Bu süreçlerin doğru şekilde kurgulanmaması, ana verinin giderek gereksiz şekilde şişmesine sebep olabilir. Ayrıca bildirim süreçlerinin olmaması ise bilginin kişiye bağlı ilerlemesine neden olur. B2F ‘in geliştirdiği Zorunlu Alanlar Yönetimi ve Gelişmiş Bildirim Yönetimi modülleri ile zorunlu alanları doğru şekilde belirleyip, yapılan işlemlerin doğru kişiye zamanında iletilmesini sağlayabilirsiniz.

İletişime Geçin

Peki siz, süreç yönetimi çözümlerimiz ile dönüşümünüzü başlatmaya hazır mısınız?