2022 Gartner® Magic Quadrant’ta Microsoft Lider!

B2F - Microsoft Gold Partner, MS Dynamics 365 > B2F Blog > 2022 Gartner® Magic Quadrant’ta Microsoft Lider!
Microsoft'un Lider Olduğu Üst Üste 2 Yıl!

2022 Gartner® Magic Quadrant

Gartner’ın Ürün Odaklı Kuruluşlar için Bulut ERP 2022 Magic Quadrant™ raporunda Microsoft’u Lider olarak tanımasından dolayı heyecan ve onur duyuyoruz. Microsoft’un bu değerlendirilmesi, Vizyon ve Yürütme Yeteneğimizi analiz eden belirli kriterlere dayanmaktadır. Bu, Lider olarak tanındığımız üst üste ikinci yıl. Müşterilerimizin, görev açısından kritik kurumsal kaynak planlama (ERP) süreçlerini buluta geçirirken, iş değerini dönüştürmek ve gerçekleştirmek için teknoloji için tanınmış satıcılara baktıklarına inanıyoruz. Bu alanda tanınmaktan onur duyuyoruz.

Entegre Kurumsal ERP Çözümü

Hem Dynamics 365 Supply Chain Management hem de Dynamics 365 Finance, şirketlere bir ERP çözümünde bekledikleri standart yetenekleri sunar, ancak birleştirilebilirliği ve ölçeklenebilirliği güçlendiren modern, açık ve bulut tabanlı bir mimaride sunulur. Bu çözümler bağımsız ürünler olarak veya birlikte entegre, genişletilebilir bir çözüm olarak çalışabilir ve bu da işletmelere istedikleri şekilde çalışma esnekliği sağlar.

Lider Olmak

Vizyonumuzun merkezinde, esnek ve sürdürülebilir bir tedarik zinciri sağlamak için şirketleri güçlendirmeye yönelik bitmek bilmeyen bir istek var ve bu vizyon ve özveri sayesinde bir Lider olarak değerlendirildik. Bizi bu kategoriye koyduğuna inandığımız nitelikleri keşfedelim.

1. Microsoft Teknolojileriyle Entegre Bir Bulutta ERP Sistemi

Dynamics 365, Microsoft Azure üzerinde çalışan ve bunun üzerine kurulmuş, bulutta lokal bir uygulamadır. Bulut ve uygulama arasındaki bu sorunsuzluk, şirketlerin işlerini büyüdükçe ölçeklendirmelerine ve verilerini Microsoft’un güvenlik araçlarıyla korumalarına yardımcı olur. Şirketler, kalite doğrulaması yapılan ve müşteri tarafından kontrol edilen sürekli güncellemelerle inovasyonu teşvik edebilir, bu da en yeni ve en büyük özellik güncellemelerinden yararlanırken değişimin hızını belirlemelerine olanak tanır. Ayrıca şirketlerin Microsoft Power Platform’u kullanmasına da olanak tanır. Power BI, öngörüleri açığa çıkarabilir ve Power Automate, Dynamics 365’e katıştırılmış kodsuz araçlarla tekrarlayan görevleri otomatikleştirerek süreçleri kolaylaştırabilir.

Dynamics 365, Outlook ve Teams ile lokal olarak tümleşerek şirketlerin finans ve tedarik zinciri görevlerini geliştirmek için zaten sahip oldukları ve aşina oldukları araçları kullanmalarına olanak tanır. Arz ve talep planlaması gibi konularda ekipler arası işbirliğine olanak tanıyan lokal Teams entegrasyonuyla iş akışında kalırsınız.

2. Tek Platformda Kapsamlı Raporlar ve Analizler

Dynamics 365, ihtiyaç duyduğunuz verileri depolar ve tedarik gibi modüller bağlamında parmaklarınızın ucuna gelen Power BI panolarını içerir. Örneğin, Power BI ile konum kapasitelerini optimize etmek ve verimli iş planlama kararları almak için ambar performansınıza ilişkin tek bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dynamics 365 Supply Chain Management ve Dynamics 365 Finance, şekillendirilebilir bir platform üzerine kuruludur ve çözümünüzü Power Platform ile genişletmeyi kolaylaştırır, Power Apps ve Power Automate gibi düşük kodlu araçlar sağlar. ERP özelleştirmelerinin bir zamanlar ağır ve zaman alıcı bir görev olduğu yerlerde, bu araçlar, son kullanıcıların çözümlerini özelleştirmelerine ve istedikleri şekilde çalışabilmeleri için uygulamalar oluşturmalarına olanak tanır. 

3. Esnek Üretim Yetenekleri

Modern üreticiler, değişen taleplere ve üretim süreçlerine hızla uyum sağlamak için çevik çözümlere ve esnek sistemlere ihtiyaç duyar. Dynamics 365 Supply Chain Management, -ister ayrı ister sürekli süreçler çalıştırıyor olun- modern üretim katı yürütmesi için tasarlanmış mantıklı ve sezgisel bir kullanıcı arabirimine sahiptir.

Ek olarak, bazı üreticiler makineler, ekipman ve personel için üretim faaliyetlerini kontrol etmek için Dynamics 365’teki yerel işlevselliği kullanabilirken, birçok üretici gelişmiş ve ısmarlama üretim gereksinimlerini karşılamak için üretim yürütme sistemlerini (MES) uygulamaktadır. Birkaç yıl içinde MES çözümlerini kurum içinde geliştiren veya üçüncü taraf bir MES uygulayan üreticiler için bir MES’i ERP ile entegre etmek zor olabilir. Dynamics 365 Supply Chain Management, uygulama programlama arabirimlerinin (API’ler) gücünden ve basitliğinden yararlanarak MES’inizle tümleştirme zahmetinden kurtulur. Veri alışverişi tamamen otomatiktir ve neredeyse gerçek zamanlı olarak gerçekleşir ve manuel veri girişi gerekmeden her iki sistemde de verileri güncel tutar. Harika değil mi?

İnovasyona Yatırım Yapıyoruz!

Ürün Odaklı İşletmeler için Bulut ERP bu yılki Gartner Magic Quadrant™ raporunda bir kez daha Lider olarak tanınmaktan heyecan duyuyoruz.* Ancak hedeflerimiz burada bitmiyor. Dynamics 365 Supply Chain Management ve Dynamics 365 Finance’i küresel, büyük ve orta ölçekli kısacası her ölçekteki kuruluş için ürünlerimizi daha akıllı ve daha verimli hale getirecek yeniliklerle daha da iyi hale getirmek için yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Magic Quadrant raporları, büyümenin yüksek olduğu ve sağlayıcı farklılaşmasının belirgin olduğu pazarlarda sağlayıcıların göreli konumlarına ilişkin geniş açılı bir görünüm sağlayan, belirli pazarlardaki titiz, gerçeklere dayalı araştırmaların bir sonucudur. Sağlayıcılar dört kadranda konumlandırılmıştır: Liderler, Meydan Okuyanlar, Vizyonerler ve Niş Oyuncular. Araştırma, benzersiz iş ve teknoloji ihtiyaçlarınıza uygun olarak pazar analizinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Hemen Microsoft Dynamics 365 Business Central’ı denemek için ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.

B2F | Business to Future | Marketing Team!

*GARTNER ve Magic Quadrant, Gartner, Inc. ve/veya ABD’deki ve uluslararası iştiraklerinin tescilli ticari markaları ve hizmet markalarıdır ve burada izin alınarak kullanılmaktadır. Tüm hakları Saklıdır. Gartner, araştırma yayınlarında tasvir edilen herhangi bir satıcıyı, ürünü veya hizmeti onaylamaz ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek puana veya başka bir niteliğe sahip satıcıları seçmelerini tavsiye etmez. Gartner araştırma yayınları, Gartner’ın araştırma kuruluşunun görüşlerinden oluşur ve gerçek beyanlar olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dahil olmak üzere, bu araştırmayla ilgili olarak açık veya zımni tüm garantileri reddeder.

**Bu grafik, daha büyük bir araştırma belgesinin parçası olarak Gartner, Inc. tarafından yayınlanmıştır ve belgenin tamamı bağlamında değerlendirilmelidir. Gartner belgesi, Microsoft’tan talep üzerine sağlanabilir.