Başarılı Dynamics 365 Kullanıcılarının 5 Alışkanlığı

B2F - Microsoft Gold Partner, MS Dynamics 365 > B2F Blog > Başarılı Dynamics 365 Kullanıcılarının 5 Alışkanlığı
Microsoft Dynamics 365 Business Central

Başarılı Dynamics 365 Kullanıcılarının 5 Alışkanlığı

Çok çok iyi Microsoft Dynamics 365 Business Central (BC) kullanıcıları var ve bir de iyi Business Central kullanıcıları vardır. Harika bir Dynamics 365 kullanıcısı ile iyi bir Dynamics 365 kullanıcısı arasındaki fark, alışkanlıklarına bağlıdır. Harika BC kullanıcıları, BC kullanımında daha iyi olmak için becerilerini sürekli olarak geliştirmelerine izin veren alışkanlıkları uygularken, iyi BC kullanıcıları yalnızca şirketleri ve Microsoft ortakları tarafından sağlanan eğitimi takip eder. 

Alışkanlıklar Neden Önemlidir?

Hepimizin alışkanlıklarla ilgili farklı deneyimleri olmuştur, bu da iyi alışkanlıkların neden önemli olduğu konusunda hepimizin farklı fikirleri olacağı anlamına gelir aslında. Bizim için iyi alışkanlıklar önemlidir, çünkü bunlar hedeflerinize ulaşmak için gereken temeldir. Bunu bir perspektife oturtmak için, harika bir örnek verelim. Burada bir maraton koşucusu olmayı hayal ettiyseniz, şehrinizin sunduğu ilk maratona antrenman yapmadan atlamayacaksınız. Bir maratonda başarılı bir şekilde rekabet edebilecek kadar formda olmak aylar hatta yıllar süren titiz bir hazırlık gerektirebilir. Herhangi bir hedefe ulaşmanın ilk adımı, önce günlük bir alışkanlık oluşturmaktır. Yeni bir iş bulmak istiyorsanız, her gün iş arama alışkanlığı edinmelisiniz.

Başarılı Bir Alışkanlık Nasıl Oluşturulur?

Büyük Business Central kullanıcılarının ortak alışkanlıklarını tartışmadan önce, başarılı bir alışkanlığın nasıl oluşturulacağını anlamak önemlidir. Alışkanlıklar bir günlük zaman diliminde oluşturulup uygulanmaz, bu bir süreçtir. Peki, başarılı bir alışkanlık nasıl oluşturulur? Başarılı alışkanlıkların nasıl oluşturulacağı konusunda birkaç yıldır araştırmalar yürütülüyor, ancak birçok profesyonel hala emekleme aşamasında olduklarını düşünüyor. Bununla birlikte, çoğu profesyonel tarafından bir alışkanlık yaratmak için kabul edilen 5 adım vardır. Bu adımlar şunlardır:

  1. Belirli bir hedef belirleyin.

  2. Ayrıntılı, ipucu tabanlı plan oluşturun.

  3. Tekrar etmeyi eğlenceli hale getirin.

  4. Esnekliği teşvik edin.

  5. Doğru sosyal desteği bulun.

Başarılı alışkanlıklar oluşturmak kolay değildir, ancak profesyoneller, yukarıdaki adımlara bağlı kalırsanız harika alışkanlıklar geliştireceğinizden emindir.

Etkili Business Central Alışkanlıkları

Alışkanlıkların neden önemli olduğunu ve başarılı alışkanlıkların nasıl oluşturulacağını tanımladık, şimdi sıra büyük Business Central kullanıcıları tarafından en çok kullanılan alışkanlıklara bakmada. Unutmayın, bu alışkanlıklar sabit değildir ve sizin için en iyi olanı bulmak ve sizi doğru yöne yönlendirmek için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanılmalıdır. 

1. Sürekli Eğitim

Business Central, işinizi geliştirmek için tasarlanmış modüller, CRM, uzantılar, uygulamalar, entegrasyonlar, sektör lideri özellikler ve çok daha fazlasını içeren eksiksiz bir ERP’dir. Ancak, bu kadar çok seçenek ve özellik mevcut olduğundan, Business Central içindeki tüm işlevleri öğrenmek, uygun eğitim olmadan imkansız. Bu nedenle en iyi BC kullanıcıları yazılım hakkındaki bilgilerini sürekli olarak geliştirmeye çalışıyorlar. Kendilerini eğitmeye devam etmek için günlük veya haftalık olarak zaman ayırmayı bir alışkanlık haline getirdiler.

2. Kabul Edin ve Hatalardan Ders Alın!

Hatalar herkesin başına gelir, özellikle yazılımı kullanmanın ilk aşamalarında ve bu bir sorun değildir. Harika kullanıcılar bunu anlar ve hata yaptıklarında bunu kabul ederler çünkü hatalarını nasıl düzelteceklerini öğrenmek için yardım isterler. Hataları kabul etmemek de açıkçası sizi kendini geliştirmeye daha az yatkın hale getiriyor. Araştırmalar, bir kişinin yanlış yaptıklarını kabullenmeden önce davranışlarını değiştirebileceğini hissetmesinin önemli olduğunu göstermiştir.

3. Soru Sormaktan Korkmayın!

Dünyada iki tür insan vardır. Soru soran ve soru sormayan türden. Soru soran insanlar zekice olmayan soru diye bir şey olmadığını bilirler. “zekice olmayan” sorular sormaya istekli olmak, ironik bir şekilde yapabileceğiniz en akıllıca şeylerden biridir. Bir alanın veya zanaatın temellerini öğrenmek genellikle insanların takıldığı yerdir, ancak temel bilgileri sormaya istekli olmak, bir becerinin gelişmiş bölümleri için bir temel oluşturmanıza yardımcı olur” diyor The Creative Curve’ün yazarı. 

4. Toplantı Sırasında İnsanlara Tüm Dikkatinizi Verin!

Microsoft iş ortağınızdan alacağınız sık ve doğrudan Business Central eğitimi, büyük olasılıkla kullanıma sunulduktan sonra bu kadar hazır olmayacaktır. Bu nedenle, eğitim toplantıları sırasında tüm dikkatinizi partnerinize vermeniz çok önemlidir. Ortağınız yazılım konusunda uzmandır ve tıpkı sizinki gibi birçok senaryo görmüştür ve bu nedenle kullanacağınız süreçler hakkında bilgi, ipucu ve püf noktaları sunabilirler. Bu, uzun vadede hayatı sizin için kolaylaştırır.

5. Olumlu Bir Tutumu Koruyun.

Herkes, işyerinde veya hayatınızda olumlu olmanın harika sonuçlara büyük katkıda bulunduğunu bilir. Bazen, pozitif kalmak son derece zordur çünkü hayat, düşüncelerinizi aşan dram ve olumsuzluklarla dolu olabilir. MyCorporation CEO’su Deborah Sweeney, “Mutsuzluk şirketi sevebilir, ancak olumsuzluk asla kimseyi ayağa kaldırmamıştır” demiştir. “Kendinizi pozitif insanlarla çevrelediğinizde daha iyi hissedersiniz. Sizi yıldızlara ulaşmaya, çok çalışmaya ve hayallerinizi gerçekleştirmeye odaklanmaya teşvik ederler. Pozitiflik, daha fazla pozitifliği doğurur. Zamanla, ofisteki bir şeyden zevk almayı reddeden en inatçı kişinin bile kalbinin değiştiğini ve daha olumlu olmaya başladığını görebilirsiniz, çünkü hepsi sizin harika tavrınızın sonucudur.”

Siz de bir ERP çözümü arayışı içerisindeyseniz, Microsoft Gold Partneri olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.