Business Central Harici Muhasebeci Lisansı

B2F - Microsoft Gold Partner, MS Dynamics 365 > B2F Blog > Business Central Harici Muhasebeci Lisansı
Microsoft Dynamics 365 Business Central

Dışarıdan Çalışan Muhasebeci Lisansı Kurulumu

Muhasebe, işletmenizin büyüklüğünden bağımsız olarak kritik bir işlevdir. Microsoft Dynamics 365 Business Central’ın gelişmiş finansal yeteneği, muhasebe uygulamalarını iyileştirerek ve dahili veya harici muhasebecilerin finansal verilerinize herhangi bir yerden erişmesini sağlayarak, kritik muhasebe işlevselliğini geliştirmeye yöneliktir. Bu yazıda size Business Central dış muhasebeci lisansının nasıl kurulacağını göstereceğiz.

Önkoşullar

Business Central’ı bulut tabanlı kullanıyor olmanız ve Microsoft iş ortağınızın aboneliğinize ücretsiz harici muhasebeci lisanslarından birini eklemesini sağlamanız gerekir. Ayrıca Microsoft 365 (Office 365) hesabınızda Genel Yönetici (Global Admin) olmanız gerekir. Harici muhasebecinizin Azure tabanlı bir iş e-posta adresi olmalıdır. Yahoo, Hotmail, Gmail ve diğer popüler hesaplarda çalışmayacaktır.

Adım 1: Kullanıcıları arayın ve kullanıcı bağlantısını seçin.

Adım 2: Kullanıcılar sayfasında süreci seçin ve ardından kurulum kılavuzunu açmak için Dış Muhasebeci Davet Et’i seçin.

Adım 3: Verilerinizi paylaşmak istiyorsanız Kabul Et’i seçin ve İleri’yi seçin.

Adım 4: Muhasebecinin adını ve e-posta adresini girin. Hoş Geldiniz E-postasını düzenlemeyi de seçebilirsiniz. Bilgileri girmeyi ve düzenlemeyi bitirdiğinizde, daveti göndermek için İleri’yi seçin.

Adım 5: Muhasebeciniz artık Business Central veri tabanınıza erişmesi için davet edildi. Daveti aldıktan sonra Business Central’a erişmek için e-postadaki bağlantıyı kullanmaları gerekir.

Adım 6: Davet kabul edildikten sonra artık Kullanıcı Sayfasına geri dönmeniz, işlemleri seçmeniz, Microsoft 365’ten kullanıcıları güncelleştirmeniz ve ekrandaki yönergeleri izlemeniz gerekir.

Bu işlem, yeni oluşturulan kullanıcıyı Business Central’ınıza getirecektir.

Adım 7: Dış muhasebecinizin kullanıcısına Business Central’da uygun güvenliği ekleyin. Business Central’ın güvenlik önlemlerine aşina değilseniz, lütfen bizimle veya Microsoft iş ortağınızla iletişime geçin. 

Harici muhasebeciniz artık verilerinizle çalışmaya başlamaya hazır!

 

Siz de bir ERP çözümü arayışı içerisindeyseniz, Microsoft Gold Partneri olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.