Dynamics 365 Business Central Satış

B2F - Microsoft Gold Partner, MS Dynamics 365 > B2F Blog > Dynamics 365 Business Central Satış

Microsoft Dynamics 365 Business Central'da

Satış Fırsatlarınızı Takip Edin ve Satış Teklifleri Oluşturun

Hangi sektörde olursanız olun, satış fırsatlarını takip etmek çok önemlidir. Satış söz konusu olduğunda işletmenizin nerede durduğunu bir bakışta bilmeniz gerekir. Ek olarak, hızlı bir şekilde satış teklifleri oluşturma ve bunları müşterilerinize gönderme yeteneğine ihtiyacınız var.

Business Central, kolay okunan grafikler ve çizelgeler ile satış fırsatlarını takip etmenizi ve bu fırsatları hızla satışa dönüştürmenizi sağlar.

Dynamics 365 Business Central’da Satış Fırsatları Oluşturma

Dynamics 365 Business Central panosu, satış fırsatlarınızla ilgili olan her şeyi bir bakışta görmenizi sağlar. Satış Hattı ve Fırsat bölümleri, satış süreci hakkında size değerli bilgiler verir. Yeni satış fırsatlarına da hızlı bir şekilde girebilir, bunları belirli müşterilere veya kişilere tek bir tıklama ile atayabilirsiniz. 

Fırsatları Satış Tekliflerine Dönüştürme

Business Central’da takip ettiğiniz bir satış fırsatına sahip olduğunuzda, satış aşamasını etkinleştirmek ve fırsatı bir teklife dönüştürmek çok kolay. Fırsatı görüntülerken, satış aşamasını etkinleştirmek, teklife dönüştürmek ve ürün detaylarını ve miktarlarını belirlemek için birkaç tıklama yeterlidir.

Satış Döngüsü Oluşturun

Müşterilerinizi segmente ederek, her segmente ait bir döngü oluşturabilirsiniz. Böylelikle satış temsilcileriniz her adımda ne yapacaklarını bilir yöneticiler de buna istinaden takiplerini yapabilirler.

A segmenti müşterilerde bir teklif oluşturmak için;

  • Telefon konuşması
  • Toplantı planlaması
  • Yerinde Ziyaret
  • Fizibilite çalışması
  • Ön teklif bilgilendirme

B segmenti müşterilerde döngü daha hızlı olsun istersek;

  • Telefon konuşması
  • Ön teklif bilgilendirme
  • Outlooktan Satış Teklifi oluşturma 

Bir Müşteriye Satış Teklifinizi Gönderme 

Bazı yazılım çözümleri, müşterilerinize satış teklifleri göndermeyi gereksiz yere zorlaştırır veya zaman alıcı hale getirir. Ancak Business Central’ın e-posta entegrasyonuyla, müşterilere ve ilgili kişilere fiyat teklifi göndermek hızlı ve kolaydır. “E-posta ile Gönder” işlevi, doğrudan satış teklifi ekranına yerleştirilmiştir. Ayrıca Dynamics 365 Business Central, müşterileriniz için otomatik olarak çekici, okunması kolay bir fiyat teklifi oluşturur.

Siz de bir ERP çözümü arayışı içerisindeyseniz, Microsoft Gold Partneri olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.