ERP Sistemlerinin Büyümenizi Engelleyebileceğinin 5 İşareti

B2F - Microsoft Gold Partner, MS Dynamics 365 > B2F Blog > ERP Sistemlerinin Büyümenizi Engelleyebileceğinin 5 İşareti

Sıradan ERP Sistemlerinin

Büyümenizi Engelleyebileceğinin 5 İşareti

Şirket çalışanlarınız, sıradan ERP sistemlerinde tasarlanmamış şeyleri yapmak için ERP sistemini yeniden yapılandırmaya çalışarak değerli zamanlarını boşa harcıyor olabilir mi? Bu sorun için kısa vadede geçici çözümler uygulayabilirsiniz, ancak ne kadar uzun süre beklerseniz, o kadar fazla güç kaybedersiniz.

Aşağıdaki senaryolardan herhangi biriyle özdeşleşirseniz, sıradan ERP sisteminizi bırakıp, daha eksiksiz bir işletme yönetimi çözümüne geçmenin zamanı geldi demektir.

Senaryo 1: İşletmenizin büyümesini desteklemek için operasyonlarınızı ölçeklendiremiyor musunuz?

Ürün hatlarını genişletip yeni pazarlara girdikçe, iş süreçleriniz daha karmaşık hale gelir. Temel muhasebe yazılımıyla, faturalama ve ay sonu kapanışı gibi en basit süreçlerin bile tamamlanması saatler hatta günler alabilir. Büyümeyi bordronuza eklemeden yönetmek için iş süreci otomasyonuna ihtiyacınız var demektir.

Senaryo 2: Herkesin her konuya erişimi mi var? Nasıl yani, ya kontrol!

Eski çalışma modelinde çalışanlar ve yöneticileri arasında bire bir yazışmalar vardı ve onay dahilinde işlemler yürütülürdü. Artık ayrıntılı ve doğru bir denetim sağlayacak kontrollere sahip değil misiniz? Birden fazla kullanıcı, mali girişlerde değişiklik yapabilirse, kimin ne yaptığını takip etmek zordur. İyi tanımlanmış rolleri ve süreçleri destekleyen ve uygulayan ve size ödemeler, satın alma ve envanter yönetimi gibi kritik işlevler üzerinde daha sıkı kontrol sağlayan bir çözümle işinizi koruyun ve kontrolü kaybetmeyin.

Senaryo 3: Proaktif olmanız gerektiğinde reaktif misiniz? 

Elbette, sıradan ERP sistemleri size son çeyrekteki satış performansınızın bir anlık görüntüsünü verebilir, ancak hangi ürünlerin en yüksek marjları ürettiğini ve hangi müşterilerin bu ürünlerden en yüksek hacmi satın alacağını biliyor musunuz? Geçmiş performans raporlarına bakmak yerine, işinizi ileriye taşımak için mevcut faaliyetler ve gelişen trendler hakkında öngörüye ihtiyacınız var. Doğru iş yönetimi çözümü, kârlılığınızı neyin yönlendirdiği konusunda size tam bir görünürlük ve bu kârları gelecekteki büyümenizi destekleyecek nakit akışına dönüştürme yeteneği sağlayabilir.

Senaryo 4: Mobiliteyi hala sağlayamadınız mı?  

Geleneksel iş yeri artık o kadar geleneksel değil ve iş yolda olduğunuz veya evden çalıştığınız için durmuyor. Bekledikleri hareketliliği ve esnekliği destekleyen sistemlerle çalışanlarınızı bağlı, üretken ve mutlu tutun.

Senaryo 5: Müşteri beklentilerini karşılayamıyor musunuz?  

Müşteri etkileşimlerini izlemek veya teslimatı yönetmek, mali durumunuzu ve diğer sistemleri yönetmek için sıradan ERP sistemlerinden birini kullanıyor musunuz? Müşteri etkileşimlerini takip etmek, talebi tahmin etmek ve mali durumunuzu yönetmek için işletmenizin uçtan uca bir görünümü yoksa ve bu sistemler birbiriyle konuşmuyorsa, müşteri beklentilerini karşılayamayabilirsiniz. Giderek artan rekabetçi bir ekonomide başarılı olmak için iyi ayarlanmış bir tedarik zincirine ve müşteri ve satıcı gereksinimlerini yönetme becerisine ihtiyacınız var.

Neyse sonuç olarak bizden duymuş olmayın ama bu engellerin önüne geçebileceğiniz hatta rekabette sizi öne geçirebilecek bir çözüm var; Microsoft Dynamics 365 Business Central!