İmalat Şirketleri için Kapsamlı Bir Yazılım Platformu

B2F - Microsoft Gold Partner, MS Dynamics 365 > B2F Blog > İmalat Şirketleri için Kapsamlı Bir Yazılım Platformu
Microsoft Dynamics 365 Business Central

İmalat Şirketlerinin Kapsamlı Bir Yazılım Platformuna İhtiyaç Duyması İçin 5 Neden

İmalat sektöründeki tüm firmaların büyük başarılar elde etmek için entegre ve kapsamlı yazılımları tercih etmesi gerekir. Bu yazılımlara sahip olmadan, büyüme hedeflerine ulaşmak neredeyse imkansız olacaktır. Peki, işiniz için harika yazılım nedir? Pek çok üretici için şu anda kullandıkları yazılım harika çünkü onları işlerinde tutuyor ve hatta küçük bir büyüme görmelerine de yardımcı oluyor olabilir. Diğerlerine göre, raporlama, bir üretim modülüne sahip olma veya envanteri yönetme yeteneği gibi özellikler, mahsulün kreması olabilir.

Bütün bunlar iyi olabilir ama üretim yazılımını harika yapan şeylerin listesine kapsamlı bir yazılım platformunu eklemek isteriz. İşte nedeni:

1. Gerçek Zamanlı Görüntüleme

İşinizi geliştirmenin ilk yolu, işinizin içini ve dışını tanımaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu , kuruluşunuzun iç işleyişine ilişkin gerçek zamanlı görünürlük sağlayan Microsoft Dynamics 365 Business Central gibi kapsamlı bir yazılım platformudur. Business Central, Dynamics 365 Sales gibi diğer popüler Microsoft yazılımlarıyla tümleşerek, gerçek zamanlı olarak üretim planlaması yapmak gibi aksiyonlar almanıza olanak tanır. Business Central’ı Microsoft Power BI ile eşleştirdiğinizde, trendleri tespit etmenize ve daha iyi kararlar almanıza yardımcı olmak için çarpıcı bilgi görsellerini farklı açılardan görüntüleme şansınız olur. Microsoft yazılım entegrasyonları ile elde edilebileceklerin gerçekten bir sınırı yoktur.

2. Veri Paylaşımı ve Entegrasyonu

İmalat sektöründeki işleriniz için bulut tabanlı bir kapsamlı yazılım platformu seçerek verileri entegre etmek ve bu verileri paylaşmak zahmetsizdir. Örneğin, Microsoft’un tüm dünyada verilerinizi barındıran ve yedekleyen, entegre yazılımlarının farklı uygulamalarda çalışmanıza izin vermek için gerektiğinde verilerinizi çekmesine olanak tanıyan veri merkezleri vardır. Başka bir örnek, bir satış görevlisi Outlook’ta çalışıyor olabilir ve bir teklifi güncellemesini isteyen bir e-posta alabilir. Microsoft’un verileri paylaşma ve entegre etme yeteneği sayesinde, Outlook’tan Business Central’a geçmek için hiçbir neden yoktur, çünkü Outlook bir fiyat teklifi güncellemesinin gerekli olduğunu anlar ve doğrudan Outlook’ta düzenleme ve güncelleme yapmanıza izin verir.

3. Azaltılmış Hatalar

Kapsamlı bir yazılım platformu ile hataların azaltılması kesindir. Artık bir çalışanın yazılıma bilgi girmesi ve ardından farklı yazılımlara aktarması gerekmeyecek. Gerçek zamanlı verilere sahip olmadığı için artık raporlar yanlış olmayacak. Artık envanter sayımları yanlış olmayacak ve yeterliden fazla veya yetersiz malzemeye sahip olmanıza neden olmayacak. Azaltılmış hatalar, üretim işiniz için daha fazla kâr anlamına gelir.

4. Güvenlik

Her geçen yıl siber saldırılar artıyor. Aslında, bu makaleyi okumaya başladığınızdan beri çok sayıda hacker saldırısı oldu. Business Central gibi kapsamlı platformların korunması eski sistemlerden daha kolaydır. Microsoft, siber saldırıları önlemek ve işinizi güvende tutmak için milyarlarca dolar harcıyor. Bu yüzden size soruyoruz, siber suçlularla mücadeleye yardımcı olmak için neden bu tür bir Ar-Ge’yi istemiyorsunuz?

5. Özelleştirmeler

İş yazılımı özelleştirmelerine sahip olmak, neredeyse her üretim organizasyonu için gereklidir. Bu özelleştirmeler, nesne değişiklikleri, eklenen uzantılar ve/veya eklenen uygulamalar şeklinde olabilir. Bu özelleştirmeleri kapsamlı olmayan yazılım platformlarına eklemeye çalışırken birden çok kod sürümü, birden çok uzantı ve birden çok uygulama kullanmanız gerekebilir. Bu zaman alıcı ve maliyetli olabilir. Kapsamlı bir platform ile bu özelleştirmeler genellikle yalnızca 1 uygulamayı veya uzantıyı gerektirir.

Gelecek Şimdi!

Üretim sektörü, bulut tabanlı kapsamlı yazılım platformlarını kullanmaya başlayarak 5 yılda muazzam gelişmeler kaydetti ve biz buzdağının sadece görünen kısmını gördük. Business Central gibi iyi bir kapsamlı platform, siz büyüdükçe büyür. Her ay küçük güncellemeler ve her yıl sizin için otomatik olarak yüklenen iki büyük güncelleme vardır. Bu, her zaman mevcut en son teknolojik olarak en gelişmiş yazılıma sahip olacağınız anlamına gelir.

 

Siz de bir kapsamlı bir ERP çözümü arayışı içerisindeyseniz, Microsoft Gold Partneri olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.