Microsoft Dynamics AX

Microsoft Dynamics AX Nedir?

Yeni ismi ile Microsoft Dynamics Finance and Operations  (F&O)  olan Microsoft Dynamics AX, küresel kuruluşların süreçlerini organize etmelerine, otomatikleştirmelerine ve optimize etmelerine yardımcı olan bir ERP çözümüdür. Microsoft Dynamics AX’in kullanımı basit ve uygulamadan sonra yatırım getirisini kanıtlamak için hızlıdır. Artık Dynamics 365 ürün paketiyle entegre olan bu yazılım, kapsamlı, sofistike bir ERP oluşturmak için diğer Microsoft yazılımlarıyla birlikte çalışır.

Dynamics AX, merkezileştirilmiş finansal yönetim zekası ve yerleşik analitik aracılığıyla dünya genelindeki yeni iş fırsatlarından tam olarak yararlanmanıza yardımcı olur. 

 Ayrıca tek bir çözümde ülkeye özel yerelleştirmeler sunarak işletmenizin büyüyen pazarlar da dahil olmak üzere düzinelerce ülkenin düzenlemelerini karşılamasına yardımcı olur.

1. Dynamics AX’in Lojistik Faydaları

Müşteri Memnuniyeti

Dynamics AX, ürünlerin müşterilerin eline daha hızlı ulaşmasını sağlayarak, gelişmiş lojistik yönetimi aracılığıyla malzeme ve mal akışını optimize etmeye yardımcı olur. Ek olarak, sorunları erken çözmek için gerçek zamanlı bilgileri kullanarak ürün kalitesini iyileştirin. Bağlantılı sipariş süreçleri ayrıca daha hızlı müşteri yanıt süreleri sağlar.

Görünürlük

Dynamics AX varlıkları verimli bir şekilde izleyerek raporlama hatalarını azaltır ve gerektiğinde otomatikleştirir. Veri toplama ve tahmine dayalı analitik , tedarik zincirinizin her alanına ilişkin size değerli bilgiler verir.

2. Dynamics AX’in Operasyonel Faydaları

Operasyonel Maliyetleri

Dynamics AX’in finansal süreç otomasyonu, yükümlülük, bütçe planlama ve kontrolü ve 3 yönlü eşleştirme ile şirketinizin operasyonel harcamalarını en aza indirin. Tedarik zincirinizdeki otomasyon, tedarik maliyetlerinin azaltılmasına da yardımcı olur.

Verimlilik

Dynamics AX, çalışanlarınızın akıllı, hedeflenmiş sistemler aracılığıyla akıllı, proaktif kararlar almasına yardımcı olur. Microsoft Dynamics RoleTailored, belirli işlerle ilgili bilgileri, görevleri ve öngörüleri birleştirir. RoleTailored, otomasyon, görev önceliklendirme ve entegrasyon yeteneklerini içerir. Bu, kaynakları çalışanlarınızın parmaklarının ucuna getirerek çalışanlarınızın daha iyi, daha hızlı ve daha akıllı çalışmasına yardımcı olur.

3. Dynamics AX’in Mimari Faydaları

Sorunsuz Ölçeklendirme

Büyüdükçe benzersiz iş gereksinimlerinizi desteklemek için sisteminizi hızla uyarlayın. Model odaklı, katmanlı mimari, benzersiz iş süreçleri geliştirmenize ve sürdürmenize ve kolaylıkla yeni sürümlere yükseltmenize yardımcı olur.

Sürekli değişen iş gereksinimlerini karşılamak için anında açılma özellikleriyle dağıtımı basitleştirebilir ve hızlandırabilirsiniz. Mimari esnektir, böylece Dynamics AX’i bir kerede veya sistem bazında uygulayabilirsiniz. Bu, uygulama sürelerini azaltır ve her seferinde bir iş senaryosunu devreye alır.

Ek Microsoft Yazılımından Yararlanın

Dynamics AX ile ek Microsoft yazılımlarına da erişim elde edersiniz. Üründen en iyi şekilde yararlanmak için şirket içinde veya Bulutta uygulamalar ve iletişim platformları gibi diğer kurumsal tekliflerle bağlantı kurduğunuzdan emin olun. Bu tür bir bağlantı, kuruluşunuz genelinde daha iyi iletişim ve işbirliğine yol açacaktır.

4. Dynamics AX’in Sektöre Özgü Avantajları

Dynamics AX, üretim, dağıtım, hizmetler, perakende, kamu sektörü ve daha fazlası için yerleşik endüstri yeteneklerine sahiptir. Perakende ve üretim için aşağıdaki örnekleri göz önünde bulundurun:

Perakende ve Dağıtım için Dynamics AX

Dynamics AX, siz ve müşterileriniz için daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmak için çok kanallı yönetimi, mağaza operasyonlarını, ticari satışları ve finansal işlemleri kolaylaştırır. Dynamics AX ile  perakende çözümleri  şunları yapabilirsiniz:

 • Müşterilerle Bağlantı
  Kurun: Dünyanın neresinde olursa olsun, çok kanallı kontrol ile müşterilere nasıl, ne zaman ve nerede alışveriş yaptıklarına ulaşın.
 • Mükemmel Hizmet Sağlayın :
  Gerçek zamanlı öngörüler ve eksiksiz sipariş yönetimi yoluyla müşteri katılımını ve üretkenliği teşvik edin.
 • Kolayca Ölçeklendirin:
  Dynamics AX’in çevik, çok kanallı çözümüyle işinizi sorunsuz bir şekilde büyütün.

Üretim için Dynamics AX

Dynamics AX, operasyonel ve müşteri hizmetleri çözümleri sağlayarak küresel üretim oyununda rekabet etmenize yardımcı olur. Üretime yönelik çözümler  şunları yapmanızı sağlar:

 • Değişen Müşteri İhtiyaçlarını Ele Alın:
  Müşterilerin ihtiyaçları her zaman gelişiyor, bu nedenle Dynamics AX gibi esnek, ölçeklenebilir, çevik bir platform büyüme için hayati önem taşıyor.
 • Verimliliği Artırın:
  Pazara sunma süresini hızlandırmak ve duyarlı müşteri hizmetleri sağlamak için görünürlük kazanın ve dahili süreçleri düzenleyin.
 • Sizin Çalışan güçlendirin:

Çalışanlarınızın kendi gereksinimlerine uyarlanmış bir ERP platformu sunarak mümkün olan en iyi iş yapmak Yardım ve onlarla büyümek ve ölçek olabilir.

Siz de bir ERP çözümü arayışı içerisindeyseniz, Microsoft Gold Partneri olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.