Şirketiniz İş Zekası Kullanıyor mu?

B2F - Microsoft Gold Partner, MS Dynamics 365 > B2F Blog > Şirketiniz İş Zekası Kullanıyor mu?
Microsoft Power BI

Şirketiniz İş Zekası Kullanıyor mu?

Bir şirketin başarı düzeylerini veya eksikliklerini ölçebileceği düzinelerce yol vardır. Bu temel anlayış, yıldan yıla müşteri artışı, satışlar ve pazarın genel payı gibi ölçülebilir metriklerden kaynaklanmaktadır.

BI (Business Intelligence) olarak da bilinen İş Zekası‘nı duydunuz mu? Teknoloji ışık hızını kovalamaya devam ettikçe, bir şirketin nerede durduğu ve nereye gittiği konusunda daha da derin öngörüler elde etme yeteneği de artıyor.

Microsoft Dynamics 365 Business Central ve Power BI, iş liderlerine her gün topladıkları verilerden en iyi şekilde yararlanma olanağı sağlayarak bu hedeflere ulaşmak için gereken desteği fazlasıyla sağlıyor.

Her Yerden İş Yapabilir misiniz?

Bugünlerde iş sadece masa başında, telefonda veya yönetim kurulu odasında yapılmamaktadır. Şirketler kârlılığını artırmak için çalıştıkça, artık belgelere, raporlara, sunumlara ve diğer hayati bilgilere her yerden ve tüm cihazlardan erişme yeteneğine (mobilite) sahip olmak istiyor. Bu tür kolay erişilebilirlik, iş dünyasının artan ivmesine ayak uydurur ve bir şirketi öne çıkarır. İster sahada ister ülke dışında olun, yerinde üretim yapabilmek, hem Microsoft Dynamics 365 Business Central’ın hem de Microsoft Power BI’ın birçok avantajından biridir.

İş Süreçlerinizi ve Verilerinizi Anlayın

ERP yazılımı Microsoft Business Central’daki konumunuz için özel olarak tasarlanmış bir ROI merkezinde çalışırken, çizelgeler ve grafikler aracılığıyla işinize ilişkin tutarlı bir genel bakış sağlayabilirsiniz. Belirli bir üründe satışların neden düştüğü veya belirli bir ürün hattının karlılığı gibi bilgiler, anlık analizler ve kullanıma hazır raporlar aracılığıyla kolayca elde edilebilir. Ek olarak, bilgiyi iş anlayışına (veya zekasına) dönüştüren temel göstergelere karşı performansı değerlendirebilirsiniz. 

Bulut – Hizmet Olarak Yazılım.

Giderek daha fazla şirket, önemli donanım ve altyapı bakım maliyetlerinden kaçınmak için buluta geçmeyi seçiyor ve bu mantıklı olduğunda çok akıllıca oluyor. Aynı verilere, bir şirket içi sunucudan olduğu gibi erişilebilir ve parmaklarınızın sadece ucundadır. Diğer akıllı avantajlar arasında, uygulama süresinin ve aylık maliyetlerin azalması, daha hızlı yatırım getirisi (ROI) ve kullanıcı sayısını artırma kolaylığı yer alır. Hem Dynamics 365 Business Central hem de Power BI bulutta mevcuttur.

CRM=İlişkilerden Daha Fazlası

Yalnızca müşterilerle değil, aynı zamanda potansiyel müşterilerle de düzenli olarak takip ettiğinizden emin olmak, büyüyen ilişkilerin ve bir şirketin hayati bir parçasıdır. CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi yazılımı, sadece ilişkiler kurup güçlendirmez. Ayrıca, pazarlama ve satış kampanyalarının başarısını ölçmek için bir yol oluşturur, bu da işinizi nasıl büyütmeye çalıştığınıza ve gerçekten işe yarayıp yaramadığına dair daha fazla farkındalık ve izleme sağlar.

Hepsi Çok Sosyal

Şirketiniz bir tür Sosyal Medya platformunda temsil edilmiyorsa, değerli marka tanıtımını ve gelecekteki satışları kaçırıyor olabilirsiniz. İş gelişiyor; Sosyal Medya, çoğu zaman tüketicilerin bir şirket üzerinde yaptığı ilk araştırmadır. Varlığınız varsa, yeni müşterilere karşı ‘beğenilerinizi’ veya ‘takiplerinizi’ mi ölçüyorsunuz? Bu BI’ı toplamak için zaman ayırmıyorsanız, Sosyal Medyanın sahip olabileceği veya yaratmayacağı etkiyi asla bilemezsiniz. Bunun gibi bilgiler Dynamics CRM’de izlenebilir.

Akıllı Kararlar için Güçlü Araçlardan Faydalanın

Microsoft Power BI ile verilerinizi görselleştirerek, yerleşik yapay zeka özellikleri ile öngörülerden faydalanın. Excel tümleştirmesi ile anlamlı sonuçlar elde edin. Microsoft Power BI’ın veri kaybı engelleme özelliğiyle, verileriniz dışarı aktarıldığında bile güvende olsun. Power BI’ın canlı dahsboardlarını kullanarak işinizin sağlığını anlık görüntüleyin. Problemler oluşurken çözün ve fırsatları doğarken fark edin.

Büyümek ve gelişmekle ilgileniyorsanız, Microsoft Power BI şüphesiz sağlam bir iş uygulamasıdır. Size neyin işe yarayıp neyin yaramadığını gösteren verileriniz varsa, neden gelecek için sigorta sağlamak için onu sonuna kadar kullanmayasınız?

Siz de bir İş Zekası çözümü arayışı içerisindeyseniz, Microsoft Gold Partneri olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.